10 Niedziela zwykła – 11.06.23

  1. Dziś na mszy świętej o godz 11.45 nastąpi odsłonięcie w kruchcie kościoła tablicy pamiątkowej ś.p. Zofii Szalata. Rodzina Pani Zofii zaprasza na słodki poczęstunek przed kościołem.
  2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za pięknie ubrane ołtarze i trasę procesji. Dziękuję asyście, nieocenionym druhom strażakom za utrzymanie bezpieczeństwa i asystę, Panom Policjantom, Panom prowadzącym, Paniom prowadzącym śpiew, dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom, dziękuję niosącym feretrony. W sposób szczególny dziękuje Pani Urszuli Gumiennej za uszycie proporczyków na cała trasę. Wszystkim za uczestnictwo Bóg zapłać.
  3. W tygodniu po mszy o godz 18.00 procesja z racji oktawy Bożego Ciała.
  4. W czwartek zakończenie oktawy i procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy na zakończenie oktawy proszę mieszkańców Ostrówka i Rękawczynka (przy grocie) i mieszkańców ul. Dąbrowa (przy krzyżu)
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy o godz 18.00 procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii.
  6. W piątek z racji Uroczystości nie ma postu.